Блог Ольги Жуковської

Блог Ольги Жуковської

Автор: Singi
07 квітня 2011 | 21:52

СУСПІЛЬНЕ ЩАСТЯ

Згадується бородатий анекдот:

В клЮбі треба провести лекцію на темі взаємовідносин народу і Комуністичної парії. Розвісили оголошення «Лекція на тему: «Народ и партия едины!» - ніхто не прийшов. Повісили: «Партия наш рулевой!» - той же результат. Написали: «Поговорим о любви…» - повний зал, в проходах стоять, на балконі заповнено. Виходить лектор:

- Ну существеут три вида любви: любовь мужчины и женщины – ну это всем известно, и поэтому об этом не стоит и говорить; любовь мужчины с мужчиной и женщины с женщиной – ну о такой гадости вообще не надо говорить; любовь народа к своей партии и партии к народу – вот на этом мы остановимся поподробнее…

 

Людина прагне щастя… На мою думку, щастя – це стан коли ти радий тому стану речей, що зараз, гідно оцінюєш своє минуле і знаєш чого хочеш, як цього досягти і впевнений що так і буде в майбутньому…

Щастя проявляється по-різному, і повне людське щастя – це коли вищеописаний стан стосується всіх сфер свого життя, як кажуть психологи – всі твої субособистості відчувають щастя. Які ж ці субособистості? Що вони хочуть? Залежно від цього можна говорити про різні «види» щастя.

 

Є щастя сімейне – це коли ти впевнений, що із твоїми близькими родичами все в порядку і між Вами панує Тепло, Довіра і Любов.

Є щастя особисте – це коли в тебе є кохана людина і між Вами Кохання і Порозуміння, коли Ваші стосунки щирі і Ви довіряєте один одному і чуєте один одного.

Є щастя матеріальне, коли ти можеш дозволити собі матеріальні блага не обмежуючи себе.

Є щастя професійне – це коли ти знаєш, що твоя діяльність гідна, корисна і визнана.

Є багато ще видів щастя…

 

А тепер «о третем виде любви» J

Мені часом здається, що дуже багато із нас його не мають. Правда, часто, ми не маємо, якогось із вище перерахованих «щасть»… Але – про те як досягти їх пишуть, говорять, дискутують, допомагають один одному, підставляють плече, радять… А от про щодо суспільного щастя – мені інколи здається, що його навіть часто не прагнуть, ранячи свою суть, обділяючи себе, закриваючи очі на його відсутність…

Що я маю на увазі під поняттям «суспільне щастя»?

Ні, я не закликаю Вас зараз же бігти вступати в якусь із партій (допустимо в мою рідну «Нашу Україну» J ). І не кличу Вас на мітинг…

Я говорю про те, що суспільне щастя – це відчуття, коли ти знаєш, що все в порядку не лише в твоїй хаті, яка скраю, а й навколо тебе. Коли світ навколо тебе максимально позбавлений болю і бруду. Коли ти не йдеш на компроміс із власною совістю, щоб пристосуватися до суспільства, яке тихо ненавидиш. Коли ти пишаєшся своєю країною, своїм містом. І пишаєшся цим не напоказ, не з трибуни, не на мітингу, стібаючись в кулуарах зі щойно сказаної тобою промови. Це не те, що ти на оцінку розказав патріотичний віршик на уроці. Це не «відбування» покладання квітів… Це глибше, це інтимніше – це внутрішнє відчуття гордості за свою країну, за своє місто. Це усвідомлення, що в цьому самому місті, в країні, комфортно не лише тобі. Як любить говорити шанований мною Євген Альфредович – «нет острова счастья в море несчастья». І от коли ти усвідомлюєш, що навколо тебе не море нещастя, і що твій острів, чи плот похитується на хвилях, які в цю мить не топлять невинного, коли тобі не бридко дивитися на це море, а заодно і на власне відображення у ньому, коли тобі не болить душа, як ти похитуючись на плоту  підставляєш тіло сонцю, а душа болить від того, що навколо біль і бруд – тоді ти досягаєш суспільного щастя. Або принаймні, коли ти знаєш, що наближуєш цей стан.

На жаль, останнім часом я відчуваю гостре незадоволення відсутністю суспільного щастя… Я відчуваю як катком змітають моє суспільне щастя, причому по всіх напрямках, як принижується моя країна, своїми ж людьми як паплюжиться моя історія, як поряд хворіють люди, як гинуть невинні тварини…Тоді мені стає дійсно «за Державу обидно», і повірте – мені глибоко плювати чи  вірите Ви в те для чого я пишу ці строчки чи ні. Сам термін «суспільне щастя» прийшов до мене сьогодні в той момент, коли я розмірковувала, намагаючись зрозуміти, чому мені так боляче. Я не буду говорити, що саме мені не вистачає у особистому чи професійному щасті, чи сімейному, чи матеріальному… Я просто зрозуміла, що окрім цього в мене глибоке незадоволення в суспільному щасті – коли я бачу, що «нет ребята – вес не так, все не так, ребята…»…

Коментарі (8) Залишити коментар

Ваше ім'я:
поле обов'язкове для заповнення
Коментар:
поле обов'язкове для заповнення, максимальная кількість символів - 1024
Захисний код:
Ви ввели невірний захисний код
 
відмінити
Коментарів на сторінці
Ім'я: KevinTox (відповісти)
07.02.2017, 14:00

Не знаю, почему тут так медлят и ещё не выложили, но уже есть новая серия!

Смотрим здесь, ребята - HD17.RU

Ім'я: Xandy (відповісти)
15.05.2016, 03:50

8-12-12edy spune: am downloadat placa video de pe saitu de mai susu spus de tocilau ii dau sa se instaleze se instaleaza si la jumate im ida erare asa :setup was unable to fietnomponcnds that can be installed on your current of software configuration .Please make sure your have the reguired hardware or software ce inseamna asta ma ajutati va rog +37V-a ajutat acest raspuns?

Ім'я: Cinderella (відповісти)
15.05.2016, 03:44

Hey Kayla!! Congrats on the big opne!ng!!i!!! Love following your blog Email me or call if you need anything!! Or just to say hey!! Ashley KnappSite Coordinator Hoffman Estates

Ім'я: Nathalia (відповісти)
29.08.2012, 01:29

That's a nicely made answer to a clhalenngig question

Ім'я: lllllyle (відповісти)
24.08.2012, 10:12

Breitling Watches
A. Lange & Sohne
A. Lange & Sohne Watches
A. Lange & Sohne Watches sale
Replica A. Lange & Sohne Watches

Ім'я: Bogdan (відповісти)
21.11.2011, 23:15

классно http://rapstyle.org.ua/

Ім'я: navaron (відповісти)
07.06.2011, 08:33

Если коротко... Человек - это разумное животное и не более того. Как любое другое животное он имеет только 2 основные потребности: поесть и поспать. Когда он сыт и отдохнул, то у него начинает работать инстинкт размножения (тоже как и у всех животных). Всё прочее даже не вторично, а третично или более. Отсюда можете делать выводы что именно надо человеку.

Ім'я: Alien (відповісти)
09.05.2011, 00:00

Как я погляжу не интересуют Ваши литературные попытки НИКОГО.
Пора бы уже сделать и выводы, что лучше делом заниматься, чем людям предлагать путанные туманные мысли незрелой молодой души.
Хочу предложить Вам, якобы защитнице животных, заметку на тему обожаемых Вами животных:

http://reporter.delfi.ua/news/reporter/brodyachie-psy-derzhat-v-strahe-celyj-rynok.d?id=1438670

Может и до Вас что нибудь дойдёт?

Надіслати новину

Якщо Ви дізналися про щось дуже важливе і бажаєте, щоб про це дізналися всі - надсилайте цю новину нам. Ми навіть можливо зробимо її темою для наступного випуску «Велика політика з Євгенієм Кисельовим».

Поставити питання

Напишіть нам своє питання і якщо воно буде осмисленим і коректним, то ми відповімо на нього.

Стрічка новин